bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 maja 2015
  • 19 maja 2015
  • wyświetleń: 1987

Rozdadzą ciasteczka z pomysłami

Za nami:

Fundacja Ekologiczna ARKA wraz z Galerią SFERA przygotowuje XI Dzień Dobrych Uczynków. Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań.

Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków · fot. mat. prasowe


19 maja o godz. 11.00 na placu Bolka i Lolka wspólnie z młodzieżą szkolną Fundacja Ekologiczna Arka rozda 500 ciasteczek z pomysłami na dobre uczynki. - Zróbmy wielkie święto. Radosne, zaangażowane i słodkie. Pieczemy ciasteczka. Wkładamy do nich karteczki z pomysłami na Dobry Uczynek i rozdajemy. Do wspólnego świętowania i rozdawania zapraszamy znajomych, lokalnych liderów, władze, media - mówi Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Ale tonie wszystko. Szkoły i organizacje planują zbiórki zabawek, książek, upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, organizują dla tych miejsc różnorodne występy i niespodzianki. Przygotowywane są akcje sadzenia Drzew Dobrych Uczynków, tworzenia całych alei. Akcje sprzątania. Zbiórki surowców wtórnych. Pomoc schroniskom dla zwierząt. Są także organizowane uliczne akcje rozdawania dobrych życzeń, uśmiechów.

- W ramach akcji zachęcamy do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Podczas tegorocznej akcji szczególnie zachęcamy młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat - dodaje Wojciech Owczarz.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.