bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 maja 2015
  • wyświetleń: 3814

Propozycje lokalizacji dla PSZOK-ów

Miasto zakłada budowę trzech nowych Punktów Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Znamy proponowane przez urzędników lokalizacje PSZOK-ów.

PSZOK, śmieci
PSZOK na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej funkcjonuje jeden PSZOK przy ulicy Krakowskiej. Do punktu można bezpłatnie dostarczać odpady, których nie wolno wrzucać do przydomowego kosza - m.in. elektrośmieci, odpady zielone, odpady remontowo-budowlane i inne odpady problemowe.

Pod koniec 2014 roku na światło dzienne wyszły zaawansowane plany Urzędu Miejskiego dotyczące budowy kolejnego Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Ten miał powstać przy ulicy Skrzydlewskiego. Mieszkańcy os. Polskich Skrzydeł, którzy o planach budowy PSZOK-u dowiedzieli się z mediów, oprotestowali lokalizację inwestycji. Dlatego - na wniosek Rad Osiedli oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Strzecha - miasto przygotowało propozycję możliwych alternatywnych lokalizacji takiego punktu, który byłby łatwo dostępny dla mieszkańców:

  • północnej części miasta:

- obręb Lipnik, ul. Konwaliowa,
- obręb Komorowice Śląskie, ul. Opłotek,

  • zachodniej części miasta, alternatywne lokalizacje dla PSZOK przy ul. Skrzydlewskiego:

- obręb Wapienica, ul. Dzwonkowa,
- obręb Międzyrzecze Górne, ul. Szyprów,
- obręb Aleksandrowice, ul. Stawowa,

  • południowej części miasta:

- obręb Lipnik, przy ul. Leszczyńska/Straconki.

- Wybierając lokalizację PSZOK kierowano się dostępnością dla mieszkańców, łatwym dojazdem, warunkami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, ukształtowaniem terenu i istniejącą infrastrukturą oraz wysokością kosztów jakie należałoby ponieść na utworzenie PSZOK w danej lokalizacji. Propozycje tych lokalizacji zostały przesłane do właściwych Rad Osiedli oraz Spółdzielni Mieszkaniowych - mówi Magdalena Sobczak, kierownik biura ds. gospodarki odpadami.

Utworzenie PSZOK-u w tych lokalizacjach nie jest przesądzone. Jeżeli mieszkańcy Bielska-Białej uznają, że lokalne PSZOK-i nie są potrzebne i wystarczający jest PSZOK zlokalizowany przy ul. Krakowskiej 315 d, nie będą realizowane inwestycje w tym zakresie.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.