bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2015
  • wyświetleń: 3959

Jeden worek na trawę i basta!

Jeden 120 litrowy worek na miesiąc ma wystarczyć mieszkańcom na gromadzenie odpadów zielonych. Wiceprezydent miasta nie przychylił się do wniosku klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy postulowali o zniesienie limitu odbioru odpadów zielonych.

Na kwietniowej sesji radni klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli wspólny wniosek w sprawie zmian określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów. Radni wnioskowali, aby miasto w trybie pilnym przygotowało projekt zmian, które umożliwiłyby odbiór wszystkich odpadów zielonych od mieszkańców Bielska-Białej. Pisaliśmy o tym w artykule "Jeden worek to za mało!".

W odpowiedzi na wniosek radnych zastępca prezydenta miasta pisze, że właściciele nieruchomości, którzy wytwarzają większe ilości odpadów zielonych, nadwyżkę ponad limit powinni kompostować w przydomowych kompostownikach lub dostarczać własnym transportem do PSZOK, gdzie bez dodatkowych opłat oraz limitów będą one przyjmowane przez cały rok.

Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości organizowania transportu do PSZOK, mogą skorzyctać z tzw. "usług dodatkowych". - W terminie 7 dni od zamówienia w Urzędzie Miejskim usługi transportu zostanie podstawiony na nieruchomość kontener o minimalnej pojemności od 1500 litrów. Koszt usługi transportu do PSZOK kontenera z odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego wynosi, w zależności od wielkości zamówionego kontenera, od 113,40 zł do 170,10 zł brutto, a koszt zagospodarowania dostarczonych odpadów pokrywany jest z puli środków uzyskanych od mieszkańców z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - czytamy w piśmie sygnowanym przez Waldemara Jędrusińskiego.

Zastępca prezydenta jest również zdziwiony, że radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy w ubiegłym roku wiele razy postulowali o rozwiązanie problemu odoru, wnioskują teraz o zaprzestanie działań mających ograniczyć problem.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.