Wiadomości

  • 13 maja 2015
  • 31 maja 2015
  • wyświetleń: 1909

Dzień dziecka Hanią M.

Za nami:

W Muzycznych Opowieściach Hani M. główna bohaterka będzie świętować Dzień Dziecka - razem z bohaterami swoich ulubionych bajek - od Bolka i Lolka do Krainy lodu.

Poranki muzyczne dla dzieci, czyli Muzyczne Opowieści Hani M. to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki symfonicznej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

Czwarty koncert z cyklu Muzyczne Opowieści Hani M. zatytułowany Rozdział IV, w którym Hania świętuje nadchodzący dzień dziecka i śpiewa piosenki przyjaciół z innych bajek utrzymany jest w konwencji pełnowymiarowego występu rozrywkowego i trwa około 50 minut. Poranek muzyczny dla dzieci przygotowany z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w niedzielę, 31 maja o godzinie 11.00 w Domu Muzyki BCK. Bilety w cenie 20 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe - dla dzieci).

Główna bohaterka akcji scenicznej - mała Hania - postanawia zaśpiewać na koncercie z okazji zbliżającego się dnia dziecka. Wraz ze swoim misiem Zysiem próbuje poradzić sobie z tremą, która towarzyszy przygotowaniom do występu. Otuchy dodają jej listy jakie otrzymała na tę okazję od Reksia, Kubusia Puchatka, Gumisi, Króla Lwa, Elzy z Krainy lodu i wielu, wielu innych przyjaciół z popularnych bajek. Wedle wskazówek z korespondencji, odbywa wspaniałą wędrówkę po melodiach bliskich sercu każdego dziecka. Utworzona w ten sposób świąteczna atmosfera sprzyja dużej ilości uśmiechu i wspólnej zabawie.

Całość zaprezentuje Satellite Orchestra, zespół złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Wokal Hania M. - Natalia Dinges,
Muzyka - Grzegorz Jurczyk,
Scenariusz, reżyseria i prowadzenie orkiestry - Maciej Cisowski.

BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj