bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 maja 2015
  • wyświetleń: 4294

Protest w święto pielęgniarek - foto

Pracownicy Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej oraz pielęgniarki z bielskich placówek medycznych protestowali pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Protest służby zdrowia pod starostwem - 12.05.2015 · fot. bielsko.info


Pikietę, która rozpoczęła się o godzinie 11.00, poprzedziła dwugodzinna akcja strajkowa w Szpitalu Psychiatrycznym. - Przyszliśmy tutaj, żeby wyrazić swoje niezadowolenie z tego jak służba zdrowia w Bielsku-Białej jest traktowana przez osoby odpowiedzialne za jej funkcjonowanie - mówił Grzegorz Święch, pracownik Szpitala Psychiatrycznego, którego załoga była koordynatorem protestu pod siedziba powiatu bielskiego.

Głównym postulatem pracowników Szpitala Psychiatrycznego w Bielsku-Białej jest zwiększenie pensji. - Od ośmiu lat nie jesteśmy w stanie porozumieć się z dyrekcją co do podwyżki pensji. Przez ostatnie osiem lat byliśmy zbywani i ignorowani - oznajmił Grzegorz Święch.

Do protestujących wyszedł wicestarosta bielski. Tłumaczył, że kwestia podwyżek w placówkach medycznych, którymi zarządza powiat, nie leży w rękach starostwa. - Jako organ założycielski dbamy o ogólny rozwój Szpitala Psychiatrycznego. Pozyskaliśmy duże środki na rozbudowę warsztatów terapii zajęciowej. Nie wkraczamy jednak w kompetencje dyrektora, bo to on jest od rozwiązywania problemów, o których mówią dziś pracownicy placówki - mówił Grzegorz Szetyński.

Samorządowiec zapowiedział również, że gdy zakończy się modernizacja Szpitala Pediatrycznego, siły i środki zostaną "przerzucone" na remont Szpitala Psychiatrycznego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.