bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 maja 2015
  • 11 maja 2015
  • wyświetleń: 17104

Niedźwiedź grasuje w Wapienicy!

W Bielsku-Białej, a dokładniej w dolinie Wapienicy, grasuje niedźwiedź! Potwierdza to nadleśniczy Hubert Kobarski.

Pewna bielszczanka poinformowała naszą redakcję, że w piątek wieczorem jej mąż spotkał w Wapienicy niedźwiedzia. - Było to około 200 metrów od leśniczówki. Mój mąż wraz z kolegą natknęli się na niego na środku ścieżki. Na szczęście zwierze uciekło. Nigdy w życiu nie spodziewałam się, że w tym miejscu można spotkać niedźwiadki - mówi nasza czytelniczka.

Postanowiliśmy sprwadzić, czy to możliwe. - Myślę, że to prawda, bo były już kiedyś takie przypadki. Niech da mi Pan kilka minut, zweryfikuję to u nadleśniczego Huberta Kobarskiego - mówił Jacek Bożek. Po chwili prezes Klubu Gaja oddzwonił do nas z informacją, że faktycznie w Wapienicy mogą przebywać niedźwiedzie. - Nie wolno się do nich zbliżać i dokarmiać. Jeśli dojdzie do spotkania z niedźwiedziem należy czekać spokojnie aż zwierze odejdzie - dodaje Jacek Bożek.

Apelujemy zatem o ostrożność!

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.