bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 3822

Alarm powietrzny w naszym mieście

12 maja Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie. Jednym z jego elementów będzie symulacja naruszenia przestrzeni powietrznej kraju.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że 12 maja w godz. 6:00-19:00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE - KAPER 15/1. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

W związku z tym, w ramach ćwiczenia na terenie Bielska-Białej może być uruchomiony System Wykrywania i Alarmowania, a wtedy emitowany będzie: - dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.