bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 3185

Nowe boiska i plac zabaw przy szkole

W Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących w Bielsku-Białej symbolicznie oddano do użytku plac zabaw oraz dwa nowe boiska.

Nowe boiska w ZS dla Dzieci Niesłyszących - 07.05.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Plac zabaw zbudowano w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". To ostatni z piętnastu tego typu obiektów, które powstały na terenie Bielska-Białej. Jest to tzw. "mały plac" o powierzchni 240 m2. Znalazły się na nim m.in.: urządzenia sprawnościowe, zestaw zabawowy, huśtawka czy drążek gimnastyczny. Koszt inwestycji wyniósł blisko 120 tys. zł, z czego połowę sfinansowała Gmina Bielsko-Biała.

Boiska o nawierzchni syntetycznej (poliuretanowej) powstały w ramach realizowanego w naszym mieście programu "Modernizacji boisk przyszkolnych". Boisko do minikoszykówki ma wymiary 9 x 11 m, natomiast do minisiatkówki 11 x 16 m i jest ogrodzone piłkochwytami. Koszt tej inwestycji to blisko 230 tys. zł. W 2015 r. planuje się budowę kolejnych czterech boisk szkolnych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.