bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2011
  • wyświetleń: 2228

Rozpoczął się rok szkolny

Rozpoczynający się rok szkolny jest szczególny, bowiem, obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym zostały objęte aż dwa roczniki. Oprócz dzieci 6 letnich również dzieci 5 letnie.

W Bielsku - Białej po raz pierwszy wprowadzono elektroniczny system naboru do miejskich przedszkoli publicznych. Znacznie ułatwił on rodzicom zapisanie dziecka do przedszkola. Osoby, które nie miały dostępu do Internetu otrzymały pomoc w każdym przedszkolu czy szkole podstawowej, w której funkcjonują oddziały przedszkolne. Elektroniczny system pomógł nie tylko rodzicom, ale i organowi prowadzącemu w zarządzaniu placówkami przedszkolnymi. Można było poznać realne zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach, nie było dublowania zapisów i blokowania miejsc. Elektroniczny system sprawdził się już wcześniej przy wyborze szkół ponadgimnazjalnych i jest on stosowany od wielu lat.

Do przedszkoli uczęszczać będzie 4 292 dzieci, a do oddziałów „O” w szkołach podstawowych 426 dzieci. W tym roku rodzice dzieci sześcioletnich mają po raz ostatni możliwość wyboru szkoły czy przedszkola dla swoich pociech. Od września 2012 r. do szkoły mają pójść wszystkie sześciolatki. W Bielsku-Białej od 1 września 253 sześciolatków uczęszczać będzie do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę, a 53 do szkół niepublicznych. W porównaniu z rokiem ubiegłym w roku bieżącym 6-latków w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę jest więcej o 143 dzieci, a w szkołach niepublicznych o 14.

Łącznie nowy rok szkolny w Bielsku-Białej rozpocznie 27 687 uczniów:
- w szkołach podstawowych 7758 ,
- w gimnazjach 4454,
- w szkołach ponadgimnazjalnych 10757.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.