bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 4837

Defilada w Święto Konstytucji - foto

W Bielsku-Białej uroczyście świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Były kwiaty, przemówienia, defilada oraz msza święta za Ojczyznę. Na placu Ratuszowym spotkali się wszyscy ci, którzy w sposób szczególny chcieli zamanifestować swój patriotyzm.

Defilada w Święto Konstytucji - 03.05.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Po odegraniu hymnu państwowego i uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej, w swoim przemówieniu prezydent Jacek Krywult przypomniał znaczenie naszej konstytucji. Po złożeniu kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich rozpoczął się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, przedstawicieli władz, policji, straży pożarnej, młodzieżowej Rady Miasta oraz pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, Harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół do bielskiej katedry, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę.

Uroczystościom towarzyszyły również inne wydarzenia zorganizowane w naszym mieście. Galowy koncert patriotyczny z okazji Dnia Flagi oraz 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się 2 maja w Domu Muzyki. Wystąpiły zespoły Bielskiego Centrum Kultury - Zespół Pieśni i Tańca Bielsko, chór Ave Sol oraz big-band pod dyrekcją Marzeny Chromiec-Grzybowskiej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.