bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2015
  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2620

Kolorowy korowód ulicami miasta

Już po raz szósty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Uliczną Paradę Teatralną w Śródmieściu Bielsko. Kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta w ramach projektu pn. „Bielsko-Biała łączy ludzi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

VI Uliczna Parada Teatralna - 04.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Pomysł stworzenia imprezy kulturalnej, która utrzymana będzie w konwencji teatralnej zrodził się podczas spotkań koalicyjnych powołanych w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL) dla osiedla Śródmieście Bielsko. Działające w Śródmieściu placówki zaangażowały się w przygotowanie artystyczne swoich podopiecznych.

Parada przez ostatnie lata przerodziła się od plenerowej imprezy na Starym Rynku do prestiżowej uroczystości w Teatrze Polskim. Ponadto dwie pierwsze edycje Parady zainspirowały do powołania warsztatów teatralnych, które po raz pierwszy MOPS zorganizował dla dzieci i młodzieży ze Śródmieścia w 2012 roku. Celem Parady było również upowszechnianie i kultywowanie dorobku kulturalnego placówek działających na rzecz osiedla Śródmieście Bielsko. Każdego roku zwieńczeniem warsztatów teatralnych była prezentacja spektaklu, który zamyka Paradę. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.„Bielsko-Biała łączy ludzi” tegoroczna Parada odbyła się po raz ostatni.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.