Wiadomości
- 27 kwietnia 2015
- wyświetleń: 1790
Wydawali orzeczenia bez badania
Prokuratura w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko pięciu lekarzom z powiatu bielskiego, którzy w zamian za łapówki wydawali orzeczenia lekarskie o zdolności do kierowania pojazdami.
W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż w okresie od 07 kwietnia 2010 roku do 26 kwietnia 2012 roku, ośmiu kursantów prawa jazdy jednej ze szkół prawa jazdy - uzyskało orzeczenia lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do prowadzenia pojazdów określonych kategorii C do D bez dodatkowych badań lekarskich w postaci specjalistycznych badań wzroku, badań zmierzchowych i zjawiska olśnienia.
Dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat.: C,C1, DD1, C+E, C1+E, D+E, D1+E - warunkiem uzyskania orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów jest przeprowadzenie w/w konsultacji specjalistycznych, których w tych przypadkach nie było.
Stan faktyczny ustalono w oparciu o zabezpieczoną dokumentację lekarską, tj. karty badania lekarskiego osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców wraz z kopiami orzeczeń lekarskich. Oskarżeni nie przyznali się do przedstawionych zarzutów. Za przestępstwo z art. 271 § 3 kk grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.
Dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat.: C,C1, DD1, C+E, C1+E, D+E, D1+E - warunkiem uzyskania orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów jest przeprowadzenie w/w konsultacji specjalistycznych, których w tych przypadkach nie było.
Stan faktyczny ustalono w oparciu o zabezpieczoną dokumentację lekarską, tj. karty badania lekarskiego osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców wraz z kopiami orzeczeń lekarskich. Oskarżeni nie przyznali się do przedstawionych zarzutów. Za przestępstwo z art. 271 § 3 kk grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.
ZOBACZ TAKŻE
Policjanci ruszyli w pościg za oszustem aż do Krakowa. 20-latek zatrzymany po wyłudzeniu 17 tys. zł od seniora
Oszuści podszywają się pod serwisy streamingowe. Policjanci apelują i ostrzegają
Uwaga na nowe oszustwa w sieci. Fałszywe wiadomości o utracie danych w chmurze
Oszustwo „na pracownika banku”. 30-latka wpłaciła 94 tys. zł do bitomatu
Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową - uwaga na fałszywe wiadomości
Mieszkaniec Bielska-Białej oszukany „na inwestycje w akcje”. Stracił 16 tys. zł
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









