Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1497

Wydawali orzeczenia bez badania

Prokuratura w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko pięciu lekarzom z powiatu bielskiego, którzy w zamian za łapówki wydawali orzeczenia lekarskie o zdolności do kierowania pojazdami.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż w okresie od 07 kwietnia 2010 roku do 26 kwietnia 2012 roku, ośmiu kursantów prawa jazdy jednej ze szkół prawa jazdy - uzyskało orzeczenia lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do prowadzenia pojazdów określonych kategorii C do D bez dodatkowych badań lekarskich w postaci specjalistycznych badań wzroku, badań zmierzchowych i zjawiska olśnienia.

Dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat.: C,C1, DD1, C+E, C1+E, D+E, D1+E - warunkiem uzyskania orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów jest przeprowadzenie w/w konsultacji specjalistycznych, których w tych przypadkach nie było.

Stan faktyczny ustalono w oparciu o zabezpieczoną dokumentację lekarską, tj. karty badania lekarskiego osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców wraz z kopiami orzeczeń lekarskich. Oskarżeni nie przyznali się do przedstawionych zarzutów. Za przestępstwo z art. 271 § 3 kk grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.