Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2595

Ruszyła hermetyzacja kompostowni

Na terenie ZGO S.A rozpoczęła się realizacja dwóch ważnych inwestycji związanych z hermetyzacją całego procesu kompostowania. Taka hermetyzacja ma bezpośrednio przełożyć się na ograniczenie występowania uciążliwości zapachowych.

zgo,
Prace przy kompostowni · fot. UM Bielsko-Biała


Pierwsza inwestycja polega na budowie czterech dodatkowych bioreaktorów oraz na rozbudowie kompostowni o szczelną halę przyjęcia odpadów biodegradowalnych, w której nastąpi optymalne przygotowanie odpadów do procesu kompostowania. 15 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą (BPBP S.A.), wyłonionym w postępowaniu przetargowym.

Na terenie zakładu ruszyły prace budowlane związane z tym zadaniem i potrwają 7 miesięcy. Będą one polegały na dobudowie do już istniejących 11 bioreaktorów 4 nowych oraz budowie szczelnej hali rozładunku odpadów biodegradowalnych, wewnątrz której zostanie wykonana linia sortownicza do doczyszczania odpadów organicznych z folii, szkła, kamieni itp. Hala będzie posiadała system ujęcia i oczyszczania powietrza.

Druga inwestycja dotyczy zabudowy istniejącego placu dojrzewania, magazynowania i obróbki końcowej kompostu/stabilizatu zamkniętą halą o pow. 3400 m2 wraz z systemem ujęcia i oczyszczania powietrza z jej wnętrza. W przypadku tego zadania 16 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą (Budimex S.A.), prace budowlane rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja. Termin realizacji wynosi 165 dni.

Wykonawcy obu inwestycji zadeklarowali realizację prac w taki sposób, aby nie kolidować z normalną pracą kompostowni.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.