Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2015
  • 19 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 6925

Z ukrycia obserwowali pieszych - foto

Blisko 200 skontrolowanych pieszych, z których ponad 100 ukarano mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych - to wynik akcji "Pieszy" prowadzonej przez policjantów i strażników miejskich,

Piesi w obiektywie kamery - 15.04.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


W działaniach, które trwały w środę od godziny 7.00 do 12.00 wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia i Monitoringu wyposażone w zestawy kamer rejestrujące wykroczenia. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Partyzantów i Michałowicza. Umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach zatrzymali się kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscach dogodnych do kontroli pieszych. Funkcjonariusze w busie obserwowali na monitorach pieszych. Ujawniali i rejestrowali popełniane przez nich wykroczenia. Informacje pozwalające na identyfikację przekazywali swoim kolegom, którzy zatrzymywali sprawców.

Najczęściej popełnianymi, bo aż w 72 przypadkach, a jednocześnie jednymi z najgroźniejszych były wykroczenia polegające na pokonaniu przejścia dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle. Za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł. Aż 50 pieszych zdecydowało się na przejście w miejscu niedozwolonym, za co zostali ukarani mandatami w wysokości 50 zł. Skontrolowano też rowerzystów, którzy zostali ukarani za jazdę wzdłuż przejść dla pieszych i zagrażającą pieszym, brawurową jazdę po chodnikach.

Tylko w nielicznych przypadkach sprawcy wypierali się możliwości złamania prawa. Dopiero zaprezentowanie im nagrania z ich wyczynami skłaniało do przyjęcia mandatu karnego. Akcję zostanie powtórzona w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.