Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2015
  • 19 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3165

Policjanci rozbili gang przemytników

Czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, przemycającej papierosy z Polski do Wielkiej Brytanii, zatrzymali policjanci bielskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji.

papierosy, kontrabanda
Cześć zatrzymanej kontrabandy · fot. CBŚP Bielsko-Biała


Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji od pewnego czasu gromadzili materiały, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów. W wyniku współpracy z brytyjskimi organami ścigania zatrzymano organizatora procederu oraz udaremniono przygotowany kolejny przemyt partii papierosów bez właściwych znaków akcyzy.

Do zatrzymań doszło na terenie województwa małopolskiego. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku 34-41 lat, którzy z przemycania papierosów z Polski do Wielkiej Brytanii uczynili sobie stałe źródło dochodu. W trakcie czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko milion sztuk papierosów bez wymaganych oznaczeń akcyzowych, ponad pół tony tytoniu, dwie jednostki broni oraz dwie maszyny do obróbki tytoniu. Wobec zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pięć samochodów oraz ponad 200 000 zł. gotówki, pochodzącej z działalności przestępczej.

W trakcie działań prowadzonych jednocześnie na terenie Wielkiej Brytanii, tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali kolejnych członków grupy oraz zabezpieczyli milion sztuk papierosów bez właściwych znaków akcyzy. Z materiałów zgromadzonych przez policjantów CBŚP wynika, że grupa działała co najmniej od kilku lat i w wyniku swojej przestępczej działalności naraziła Skarb Państwa na kilkudziesięciomilionowe straty. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.