Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2015
  • 15 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4045

Policja nałożyła 131 mandatów

We wtorek na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Odnotowano blisko 140 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących, 131 osób ukarano mandatami.

Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Policjanci ruchu drogowego zostali dodatkowo wyposażeni w nowe urządzenie do pomiaru prędkości. Mowa o laserowym mierniku, który uskutecznił walkę policjantów z piratami drogowymi, którzy nadmiernie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 170 pojazdów. Odnotowano blisko 140 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących, 131 osób ukarano mandatami. Podobne działania będą kontynuowane.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.