Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1345

Wymusił niespełna 300 tys. złotych

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o wymuszenie blisko 300.000 złotych od mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Za przestępstwo to zatrzymanemu może grozić nawet do 10 lat za kratami.

Sprawca wiedział, że mężczyzna zaciągnął pożyczkę na rozkręcenie własnej spółki. Prowadzona przez niego działalność przestała przynosić zyski i firma upadła. Jej właściciel miał problemy ze spłatą zobowiązania. Wówczas do akcji wkroczył 50-latek, który zagroził mężczyźnie, że jeśli nie zacznie spłacać długu, stanie mu się krzywda.

Mężczyzna w obawie o życie swoje i rodziny, sukcesywnie przekazywał sprawcy pieniądze. Wreszcie miarka się przebrała i postanowił powiadomić o całym procederze policję. W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci zatrzymali 50-latka, który usłyszał zarzuty. Za wymuszenia rozbójnicze może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny i zakazał mu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.