Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 2135

Ciągle bez porozumienia w Magneti

Cały czas nie zdołano wypracować porozumienia płacowego w bielskim Magneti Marelli. Podczas ostatniej tury rozmów dyrekcja minimalnie zwiększyła swoją propozycje średniej miesięcznej podwyżki wynagrodzeń, ale nadal wprowadzenie wyższej z nich uzależnia od przedłużenia do pół roku okresu rozliczeniowego czasu pracy.

Obecnie dyrekcja proponuje średnią podwyżkę w wysokości 210 zł brutto miesięcznie oraz jednorazową nagrodę w wysokości 400 zł w przypadku półrocznego, czyli dwa razy dłuższego niż obecnie, okresu rozliczeniowego lub też miesięczną podwyżkę wynagrodzeń o średnio 120 zł brutto, bez dodatkowej nagrody, przy zachowaniu aktualnych zasad rozliczania czasu pracy. W obu przypadkach kwoty dyrekcyjnej podwyżki są nadal wyraźnie niższe od kompromisowej propozycji zgłoszonej przez NSZZ Solidarność jeszcze w ubiegłym tygodniu.

- Cały czas propozycje pracodawcy są daleki zarówno od oczekiwań załogi, jak przede wszystkim wysiłku i zaangażowania pracowników Magneti Marelli - podkreśla Wanda Stróżyk, przewodnicząca międzyzakładowej Solidarności FAP. - Cały czas będziemy dążyć do wypracowania przy negocjacyjnym stole satysfakcjonującego porozumienia - dodaje. O ile jednak w przypadku samej kwoty podwyżki widać niewielkie - negocjacyjnymi drobnymi kroczkami - zbliżanie stanowisk, to cały czas porozumienie blokuje uzależnianie podwyżki płac z przedłużeniem okresu rozliczeniowego.

Podwyżek zbiorowych podwyżek płac w bielskim Magneti Marelli nie było od dwóch lat. Mając to na uwadze w czerwcu 2014 NSZZ Solidarność rozpoczęła płacowy spór zbiorowy, ale trwające właśnie negocjacje płacowe rozpoczęły się dopiero w połowie marca 2015. Ich kolejna runda ustalona została na poniedziałek 30 marca.

ab / bielsko.info, źródło: solidarnoscfiat.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.