Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 3115

Ćwiczyli szarżę na kiboli - wideo

Ponad 150 policjantów wchodzących w skład Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca wraz z funkcjonariuszami z bielskiego pododdziału prewencji i policyjnymi spottersami, uczestniczyło w ćwiczeniach na stadionie miejskim i terenach hali sportowej pod Dębowcem.Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. Pododdziały policji mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Policjanci wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu.

Ćwiczenia prewencji na stadionie i pod Dębowcem - 26.03.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. W ćwiczeniach wykorzystano armatkę wodną i broń gładkolufową. Działaniom policjantów z uwagą przyglądali się uczniowie klas policyjnych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.