Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 marca 2015
  • wyświetleń: 1821

Pożar na terenie skupu złomu - foto

Dziś o godzinie 9.00 rano na terenie skupu złomu przy ul. Zdrojowej w Bystrej wybuchł pożar. Paliły się metalowe odpady poszlifierskie na składowisku.

Pożar na terenie skupu złomu - 25.03.2015 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia paliła się sterta metalowych odpadów poprodukcyjnych oraz odpadów po procesie odlewniczym kokilowym (zawierający pył aluminiowy oraz czarny piasek formierski) pochodzący z odlewni aluminium Nemak w Bielsku-Białej. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru pyłu aluminiowego znajdującego się w workach typu big bag. Ponadto zabezpieczono część składowiska nieobjętego pożarem.

Dodatkowo do gaszenia pożaru zadysponowano 6 ton soli drogowej z Urzędu Gminy Wilkowice. Sól drogowa będąca niemal czystym chlorkiem sodu jest w tego typu przypadkach skutecznym środkiem gaśniczym, gdyż przy zetknięciu się z płonącym metalem zaczyna się topić i wytwarza wokół niego warstwę, która odcina dostęp tlenu, przez co metal gaśnie.

Teren monitorowano kamerą termowizyjną. Miejsce przekazano właścicielowi, który zobowiązał się do monitorowania składowiska. Działania zakończono o 13.20. W pożarze nikt nie został ranny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.