Wiadomości

  • 26 marca 2015
  • 16 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3271

Koncert: Chick Corea i Bobby McFerrin

Za nami:

To będzie jedno z największych koncertowych wydarzeń, jakie dotychczas odbyły się w Bielsku-Białej. W kościele w Aleksandrowicach wystąpią na wspólnym koncercie ikony światowej muzyki - Chick Corea i Bobby Mc Ferrin. Ten niezwykły koncert, jedyny w Polsce odbędzie się 16 czerwca.„Doskonałość porozumienia” - Chick Corea & Bobby McFerrin. Mistrzowie improwizacji wystąpią razem na niezwykłym koncercie! Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 czerwca o godzinie 19.00 w kościele w Aleksandrowicach. Bilety w cenie 200 zł są już dostępne w sprzedaży internetowej oraz kasie BCK. W czasie koncertu będzie obowiązywał absolutny zakaz filmowania, nagrywania i fotografowania.Kiedy Bobby McFerrin - wirtuoz, fenomenalny wokalista, doskonale wszystkim znany choćby z hitu „Don’t worry, be happy” - oraz legendary pianista Chick Corea - były członek zespołu Milesa Davisa, lider grupy Return to Forever - stają razem na scenie to musi być wyjątkowe spotkanie!

Niezrównany głos Bobbiego oraz niepowtarzalny dźwięk fortepianu wydobywający się spod palców Chicka gwarantują stworzenie widowiska muzycznego bez granic czy kategoryzacji.

Po tym jak nagrali wspólnie płyty „Play”, „The Mozart Sessions” czy „Beyond Words” przyszedł czas na kolejny projekt na żywo w duecie. Zgodnie z zapowiedzią artystów nie zabraknie bepopu, ballad, pojawią się standardy czy klasyka, wirtuozi sięgną także po popowe nuty, które tym razem zabrzmią jak nigdy dotąd. Za każdym razem artyści zgłębiają dobrze znane tematy, jednak jest to tylko punkt wyjścia, nigdy nie wiedzą dokąd zaprowadzi ich muzyka.

"Chick jest wspaniały!” - podkreślał wielokrotnie w wywiadach Bobby McFerrin. „Czuję, że z nim mogę pójść wszędzie i mogę robić, co chcę. Chick jest zawsze na miejscu. Jego uszy są zdumiewające. Przykładowo, kiedy gramy melodię na dwanaście taktów a ja pod koniec dziewiątego decyduję się wrócić do pierwszego, Chick idzie zawsze za mną. Jest wrażliwy, zdumiewający, wspaniały akompaniator. Pełny lekkości. Lubię to! Znamy się od bardzo dawna. Jesteśmy jak starzy, dobrzy przyjaciele, którzy wiedzą kiedy mówić, a kiedy nie i kiedy słowa są zupełnie niepotrzebne.”

BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj