Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 2451

Ballet magnificat w Bielsku-Białej

Za nami:

Niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. W Bielsku-Białej grupa zaprezentuje swój najnowszy spektakl pt. "Face to face".

"Face to face - Twarzą w twarz" w wykonaniu Ballet Magnificat! będzie można zobaczyć już 8 maja o godzinie 17.00 w Domu Muzyki BCK. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna, dzieci).Historia zabiera publiczność za kulisy profesjonalnej grupy baletowej, gdzie tancerze przygotowują spektakl „Don Kichot”. Kurtyna podnosi się, a artyści z łatwością i precyzją odgrywają swoje role. Na koniec przedstawienia dwie tancerki zostają oświetlone blaskiem reflektorów i wieczór kończy się entuzjastycznym aplauzem.

Kiedy gasną światła i cichną brawa, na jaw wychodzi, jak bardzo odmienne życie prowadzą prywatnie obie artystki. Pierwsza z nich, Paloma, przepełniona jest radością i satysfakcją płynącą z życia w relacji z Bogiem. Z kolei Sheila w karierze profesjonalnej tancerki baletowej bezskutecznie szuka spełnienia i przyjemności. Kiedy opada kurtyna zaczyna ona zdawać sobie sprawę z tego, że sława, kwiaty i owacje nie są w stanie wypełnić desperackiej tęsknoty jej serca. Gdzie powinna się zwrócić, żeby odnaleźć prawdziwe spełnienie w życiu?

Następnego poranka tancerze ćwiczą, przygotowując się do przedstawienia. Na próbę przychodzi spóźniona Sheila, która poprzednią noc spędziła pijąc alkohol. W związku z zaistniałą sytuacją Paloma zostaje poproszona, żeby zastąpić nietrzeźwą baletnicę. Zazdrosna, wściekła i spragniona uznania Sheila rozpowszechnia wśród tancerzy plotki i oskarżenia dotyczące Palomy.

Paloma, płacząc, stara się przekonać swoich współpracowników, że jest niewinna. W tym momencie Bóg przemawia do jej serca przez biblijną historię kobiety przyłapanej na cudzołóstwie i przyprowadzonej do Jezusa. Ówczesne Prawo wymagało, aby taką kobietę ukamienować, więc jej oskarżyciele z niecierpliwością oczekiwali na reakcję Nauczyciela. W odpowiedzi Jezus wzywa, aby pierwsi rzucili kamieniami ci, którzy uważają, że są bez winy. Zrezygnowani oponenci odchodzą wówczas jeden po drugim. Kobieta natomiast znajduje w Jezusie miłosierne przebaczeniem a On nakazuje jej, aby więcej nie grzeszyła. Paloma wie, że Bóg wzywa ją do zrozumienia tego, że jej oskarżyciele potrzebują otrzymać takie samo przebaczanie od Jezusa. Zaczyna rozumieć, że Bóg powołuje właśnie ją, żeby odnalazła Sheilę i przekazała jej dobrą nowinę o nadziei, którą znaleźć można w Zbawicielu - Tym, który jako jedyny jest Drogą, Prawdą i Życiem. Paloma odnajduje Sheilę w ciemnym kącie miejscowego baru i dzieli się z nią swoją wiarą - światło Chrystusa promienieje.

Ballet Magnificat!
fot. www.bck.bielsko.pl


Ballet Magnificat!, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu*. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St.Petersburgu, Moskwie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” - napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

W repertuarze Ballet Magnificat! znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hidden Place” (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię rodziny holenderskiej ukrywającej Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu - „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” (Twarzą w twarz).

BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj