bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 1143

Strażacy znów gasili pożary traw

Pomimo apeli o zaprzestaniu wypalania traw, strażacy tylko w sobotę gasili osiem pożarów suchych traw i zarośli. Paliło się między innymi w Bielsku-Białej przy Młodzieżowej i Podleśniej oraz w Bierach, Buczkowicach, Czechowicach-Dziedzicach i Kobiernicach.

We wszystkich przypadkach działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palące się suche trawy i zarośla.

Celowe podpalanie oraz tzw. wykonywanie "porządków" na nieużytkach poprzez spalenie pozostałości roślinnych powodują, że strażacy każdego dnia gaszą pożary, które niejednokrotnie zagrażają mieniu innych osób, a są przypadki, że zdrowiu i życiu. Zniszczenia ulega struktura gleby, mikroorganizmy oraz drobne zwierzęta i ptaki. - Apelujemy do mieszkańców o zaniechanie wypalania traw i pozostałości roślinnych - mówi kpt. Patrycja Pokrzywa, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.