bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 4581

Cztery zamiast sześciu nowych stacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Kilka dni temu Urząd Miejski unieważnił przetarg na budowę kolejnych stacji Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych "BBbike". Powód? Cena jedynej oferty przekroczyła środki przeznaczone na ten cel.

bbbike
Stacja BBbike przy Ratuszu · fot. bielsko.info


W tegorocznych planach Urzędu Miejskiego było oddanie do dyspozycji mieszkańców i turystów 6 stacji, czyli 60 stojaków rowerowych i 42 rowerów. Urzędnicy na swojej stronie internetowej potwierdzili konkretne lokalizacje, w których miały powstać nowe stacje: 1. Komorowice - ul. św. Jana Chrzciciela, 2. Szpital Wojewódzki - ul. św. Andrzeja Boboli, 3. Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski „Dębowiec” - ul. Karbowa, 4. Bulwary - ul. Górska (parking), 5. ul. Tuwima (okolice pętli autobusowej), 6. os. Polskich Skrzydeł - ul. Tańskiego (okolice pętli autobusowej).

Niestety przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Okazało się, że jedyna oferta, jaką nota bene złożyła firma, która zorganizowała w Bielsku-Białej system wypożyczalni, przekroczyła przeznaczoną na ten cel kwotę. - W budżecie mamy zabezpieczone na ten cel 525 tys. złotych. Jedyna oferta opiewała na kwotę 750 tys. złotych, musieliśmy zatem unieważnić przetarg - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Rozwiązanie tej sytuacji jest banalnie proste. Urząd Miejski lada dzień ogłosi nowy przetarg, z tymże nie na sześć a na cztery stacje. Które wypadną z pierwotnych planów? Na razie nie usłyszeliśmy konkretnej odpowiedzi.

- Generalnie te stacje, o których mówiliśmy wcześniej, to były tylko propozycje. Trudno teraz mówić, które z nich będziemy realizować, a które nie. Na pewno w pierwszej kolejności będziemy budować stacje na terenach rekreacyjnych, które są własnością gminy - dodaje Tomasz Ficoń. Największe szansę na realizacje mają zatem stacje przy Dębowcu, Szpitalu Wojewódzkim i Bulwarach Straceńskich.

Nowe stacje, według optymistycznej wersji, powinny powstać na przełomie wiosny i lata.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj