Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 2596

Droga Krzyżowa na górskim szlaku

Za nami:

134 osoby zapisały się na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Beskidach, która wyruszy dziś wieczorem po Mszy św. w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej. Ta najtrudniejsza ze wszystkich Ekstremalnych Dróg Krzyżowych w Polsce prowadzi niemal wyłącznie górami.

droga krzyżowa
fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Główny organizator bielskiej edycji EDK brat Mirek Myszka SAC - pallotyn z bielskiej parafii - zaznaczył, że oprócz 134 zgłoszonych w tegorocznej drodze pójdą także inni niezarejestrowani, dla których organizatorzy nie mają już żadnych pakietów.

- Dziękujemy za podjęcie trudu EDK w naszym rejonie, to bardzo trudna trasa. Wymaga zawsze dobrego przygotowania się do jej przejścia. Z Bożą pomocą wyruszamy wszyscy - zapowiada duchowny i przyznaje, że motywacje ludzi, którzy chcą przejść Drogę Krzyżową w górach są rozmaite.

Podczas EDK w Beskidach pod górę trzeba będzie iść około 24 km, w dół ponad 22 km. - Trzeba zabrać kilka termosów ciepłej herbaty, słodycze i kanapki, by mieć siłę pokonać tę trasę - radzi brat Mirek. Dodaje, że dla uczestników przygotowano gorącą herbatę na Przełęczy Salmopolskiej - niemal w połowie drogi.

Trasa Drogi Krzyżowej w Beskidach jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga znakomitego przygotowania fizycznego, zdrowia, dobrej wydolności organizmu. Uczestnikom towarzyszyć będą relikwie św. Andrzeja Boboli - patrona Polski i tej trasy. Wśród uczestników będzie też jeden kapłan - dyrektor diecezjalnego Radia "Anioł Beskidów", ks. Jacek Pędziwiatr. Podczas nocnego przemarszu czuwać będą ratownicy z centralnej stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku.

Brat Myszka poinformował, że po godzinie 20.00, 27 marca, aż do zakończenia EDK, 28 marca, dzięki linkowi do GPS on-line na stronie internetowej www.edkbielsko.eu można będzie śledzić pozycję EDK w Bielsku-Białej na mapie.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.