bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 marca 2015
  • wyświetleń: 5249

Przemysław Kamiński złożył mandat

W piątek 13 marca Przemysław Kamiński, radny klubu Platformy Obywatelskiej, złożył mandat. Najprawdopodobniej zostanie powołany przez prezydenta miasta na swojego zastępcę.

kamiński
Przemysław Kamiński zostanie zastępcą prezydenta? · fot. bielsko.info


- Z dniem 13 marca radny Przemysław Kamiński zrezygnował z mandatu - potwierdza Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Postanowienie ws. wygaśnięcia mandatu wyda jeszcze dziś Komisarz Wyborczy.

Najprawdopodobniej Przemysław Kamiński zostanie powołany na zastępce prezydenta. Już na początku kadencji Jacek Krywult zapowiedział, że z tym stanowiskiem pożegna się Zbigniew Michniowski. - Powołanie zastępcy to autonomiczna decyzja prezydenta, ale logika podpowiada, że jest jakiś powód rezygnacji z mandatu. Wiadomo, że nie można powołać radnego na wiceprezydenta, bo prawo na to nie pozwala - dodaje Jarosław Klimaszewski.

Przemysława Kamińskiego w radzie zastąpi Adam Wykręt, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych zebrał 628 głosów. Sam zainteresowany wyraził już wstępną chęć objęcia mandatu. Najprawdopodobniej zostanie zaprzysiężony na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.