bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2015
  • 1 marca 2015
  • wyświetleń: 6516

Komendant policji odwołany!

Komendant Wojewódzkiej Policji w Katowicach odwołał ze stanowiska bielskiego komendanta, który pełnił służbę po spożyciu alkoholu. Zastępcę komendanta, u którego również wykryto w organizmie alkohol czeka podobny los.

Reklama

Anonimowa informacja o spożyciu alkoholu przez funkcjonariuszy trafiła w czwartek do wydziału kontroli wewnętrznej śląskiej policji. Jak poinformował nas rzecznik prasowy KWP w Katowicach, badaniu poddano komendanta i jego zastępcę, którzy byli na służbie. Badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w organizmie.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadził wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Efekt - Komendant Wojewódzkiej Policji w Katowicach oficjalnie odwołał bielskiego komendanta ze stanowiska. W sprawie jego zastępcy wszczęta została już odpowiednia procedura. Komendantów czeka także postępowanie dyscyplinarne.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.