bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2015
  • wyświetleń: 1209

Dwóch nietrzeźwych na quadzie

Informacje przekazane przez świadka przyczyniły się do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nietrzeźwi kierowali quadem. Badanie stanu trzeźwości obu zatrzymanych wykazało, że mieli od 1,5 do 2,0 promili alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może im grozić nawet do 2 lat za kratkami.

Policjanci z drogówki, którzy patrolowali Ligotę, zostali poinformowani przez kierowcę o "szaleńczej" jeździe, którą najpierw na polnej, a następnie publicznej drodze przy ul. Nad Potokiem urządzili sobie dwaj mężczyźni kierujący quadem. Mundurowi natychmiast dotarli w miejsce, które wskazał świadek i zatrzymali quadowców.

Zarówno pojazd, jak i jeżdżący nim mężczyźni byli cali w błocie, a ślady pozostawione przez czterokołowca wyraźnie wskazywały, że mężczyźnie jeździli nim po drogach polnych, a następnie wjechali na ulicę Nad Potokiem. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 36-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast jego o dwa lata młodszy kolega o pół promila mniej.

Obaj mężczyźni zgodnie przyznali, że chcieli sobie pojeździć quadem, a w czasie tej podróży zmieniali się za kierownicą. Teraz obu zatrzymanym za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić nawet do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.