bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2015
  • wyświetleń: 712

Harcerze wyszli na bielskie ulice

W niedzielę 22 lutego po raz pierwszy bielscy harcerze zorganizowali marsz z okazji Dnia Myśli Braterskiej, podczas którego dzielili się braterstwem i radością z mieszkańcami Bielska-Białej.

harcerze
Harcerze na Starym Rynku · fot. Hufiec Beskidzki


Obchodzony 22 lutego Dzień Myśli Braterskiej to najważniejsze święto harcerzy i skautów. Jego data nie jest przypadkowa, gdyż przypada na dzień rocznicy urodzin Roberta Baden- Powella - założyciela skautingu.

Tego słonecznego dnia ul. 11 listopada zapełniła się kolorowymi harcerskimi chustami, bo właśnie tutaj rozpoczął się braterski marsz. 170 zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca Beskidzkiego Związku Harcerstwa Polskiego przewędrowało ulicami naszego miasta do Starego Rynku. Podczas przemarszu harcerze pytali mieszkańców Bielska-Białej czym jest Dzień Myśli Braterskiej oraz z czym kojarzy się w obecnych czasach braterstwo.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.