bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2015
  • wyświetleń: 1169

Sprawdzali trzeźwość na drogach

Ponad 2600 przebadanych kierowców, spośród których 4 zdecydowało się na jazdę na "podwójnym gazie" to wyniki poniedziałkowej akcji "Trzeźwość" prowadzonej przez policjantów z drogówki.

policja, kontrola
Policjant podczas kontroli trzeźwości · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem działań, które trwały od 5.00 do 13.00 była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Mundurowi kontrolowali trzeźwość w kilkudziesięciu różnych miejscach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W czasie akcji używali urządzeń do wykrywania alkoholu lub innych substancji odurzających.

Skontrolowali 2608 kierujących. W 4 przypadkach wynik był dodatni. Tym razem niechlubny rekord przypadł w udziale 41-latkowi kierującemu Oplem, który został zatrzymany przez patrol z drogówki na bielskiej ul. Kusia. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik prawie 2 promili alkoholu. Blisko promil alkoholu wykazało natomiast badanie 60-letniego kierowcy ciężarowego mana, który został zatrzymany przez policjantów z Kobiernic w Kozach na ul. Mostowej.

Ponadto jeden z zatrzymanych kierowców złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 59-letni bielszczanin kierujący Hyundaiem został zatrzymany tuż przed 12.00 na bielskiej ul. Dworcowej. Za przestępstwo to może mu teraz grozić do roku więzienia. W najbliższym czasie należy się spodziewać ponownych, wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.