bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2015
  • wyświetleń: 2081

Nałożyli 76 mandatów karnych

Policjanci z drogówki przeprowadzili w miniony piątek działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

mandat
Nałożyli 76 mandatów karnych · fot. KMP Bielsko-Biała


W trakcie działań stróże prawa odnotowali 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 81 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Podczas akcji policjanci nałożyli łącznie 76 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski do sądu oraz pouczyli 19 osób.

Największą ilość represji zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania im pierwszeństwa na oznakowanych przejściach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.