bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2015
  • wyświetleń: 2845

Pracownicy MZK zdecydują o strajku

W piątek kończy się referendum strajkowe w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej. Przez dwa dni pracownicy odpowiadali na pytanie, czy opowiadają się za strajkiem.

Negocjacje między związkowcami a dyrekcją zakładu nie przynoszą efektów. Nie pomogło nawet zaangażowanie się w rozmowy mediatora wyznaczonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wobec braku postępu związkowcy postanowili przeprowadzić referendum strajkowe, w którym pracownicy MZK określają czy są za strajkiem, czy nie.

Przypominamy, że główny postulat kierowców to podwyżka o 300 złotych oraz poprawa warunków socjalnych. - Oba postulaty są do negocjacji - mówił przed naszą kamerą Piotr Łukowski, przewodniczący Komisji Zakładowej NZSS Solidarność. Poniżej materiał wideo, w którym lider związkowców mówił o postulatach pracowników.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.