bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2015
  • wyświetleń: 2539

Sprawca wypadku trafił do aresztu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 22-letni mężczyzna, który w minioną niedzielę doprowadził do wypadku drogowego w Wieszczętach i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 lutego tuż przed 10.00 w Wieszczętach przy ul. Wieszczęckiej. Z wynika ustaleń, 22-letni kierowca Audi A4 nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z Hondą Civic, kierowaną przez 34-letniego mężczyznę. Na skutek zderzenia kierowca Hondy i 33-letnia pasażerka tego pojazdu trafili do szpitala. Oboje doznali poważnych obrażeń nóg. Sprawca nie udzielił ofiarom pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Kiedy po pewnym czasie powrócił na miejsce, gdzie trwały jeszcze policyjne czynności związane z zabezpieczaniem śladów, przyznał się do kierowania Audi. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu. Pobrano od niego także krew na zawartość środków odurzających. Sprawca nie miał prawo jazdy, bo zatrzymano mu je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia może mu grozić nawet do 4,5 roku więzienia. Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280 lub najbliższą jednostką Policji, nr alarmowe 997, 112.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj