bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lutego 2015
  • wyświetleń: 3508

Wspólny patrol na quadzie - zdjęcia

Mandaty za niedozwolony wjazd do lasu oraz brak ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami - to wyniki sobotniej akcji "Bezpieczny las". Działania były prowadzone przez dzielnicowych z komisariatu II oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Wspólny patrol na quadzie · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja prowadzona była w ramach działań "Bezpieczne ferie" na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz Stefanki, Cygańskiego Lasu i Doliny Wapienicy. Sierż.szt. Sławomir Grzesiuk oraz młodszy ogniomistrz Łukasz Kubala na nowoczesnym quadzie patrolowali leśne tereny. Celem ich działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Aby zmniejszyć skalę tych problemów policjanci i strażacy przeprowadzili wspólne kontrole. W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu, m.in. na quadach. Także właściciele czworonogów nie mogli w tym dniu liczyć na pobłażanie. Kilku z nich ukarano za to, że nie zachowali należytych środków ostrożności. W miejscu publicznym mężczyźni puścili psy wolno - bez kagańców i smyczy. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.