Wiadomości

  • 7 marca 2015
  • 10 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3162

Jennifer Batten w Bielsku-Białej!

Za nami:

Jennifer Batten to legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka. Przez 10 lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem, grała razem z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice, Slashem Carlem Andersonem i Michaelem Sembello. Na początku kwietnia zaprezentuje się bielskiej publiczności.

Uznawana za najlepszą gitarzystkę na świecie, Jennifer Batten wystąpi z zespołem w składzie: Jacek Prokopowicz - klawisze, Łukasz Gorczyca - bass, Tomek Dominik - perkusja. "Luxury Hotel" - taki tytuł nosi nowy singiel projektu muzycznego Gorczyca i Przyjaciele z udziałem Jennifer Batten. Ich wspólny koncert odbędzie się w Domu Muzyki BCK, 10 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety w cenie 50 zł.Jennifer Batten zadebiutowała w 1992 roku solowym albumem Above Belond and Beyond, wyprodukowanym przez gitarzystę Steviego Wondera - Michaela Sembello. Batten uczestniczyła w nagraniach takich artystów jak Jeff Beck ("Who Else" i "You Had It Coming"), Carmine Appice ("Guitar Zeus"), Michael Sembello ("Heavy Weather"), Carl Anderson ("Sunlight Again"), a także debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała również w teledyskach Jeffa Becka, Michaela Jacksona, Natalie Cole i Sary Hickman, oraz w "Obsesion" Miguela Mateosa. W latach 1994-1999 Batten była gitarzystką zespołu Dave Rodgers and Domino. Jej koncerty to multimedialne widowisko (obraz + dźwięk). Muzyka z pogranicza rocka, jazzu, fusion, world music budzi zachwyt na całym świecie.


BM / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj