bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2015
  • 15 lutego 2015
  • wyświetleń: 5804

Coraz więcej mieszkań komunalnych

W budynku przy ulicy Lajkonika, który wcześniej służył Szkole Podstawowej nr 32, powstało dziewięć mieszkań komunalnych. Niebawem tuż obok wyremontowanego budynku rozpocznie się jeszcze większa mieszkaniowa inwestycja.

Reklama

mieszkania komunalne
Dawny budynek SP nr 32 z przeznaczeniem na mieszkania komunalne · fot. bielsko.info


Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace związane z modernizacją budynku przy ulicy Lajkonika 5. Po zmianie sposobu użytkowania obiekt będzie pełnił funkcję wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Zalazło się tam miejsce dla dziewięciu mieszkań komunalnych o powierzchni od 47 do 68 m². Dodatkowo na parterze nieruchomości powstała świetlica środowiskowa dla dzieci o powierzchni blisko 200 m².

- Aktualnie jesteśmy na etapie odbiorów - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Nowi lokatorzy otrzymają klucze do budynku jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku. Koszt wykonania adaptacji budynku dawnej szkoły do potrzeb mieszkalnych wyniósł ponad 2 mln złotych.

Niebawem w Wapienicy, a dokładnie tuż obok zaadaptowanej na mieszkania dawnej szkoły, powstanie kolejny wielorodzinny budynek. Urząd Miejski rozpisał przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu przy ul. Jaskrowej 13. W czterokondygnacyjnej budowli znajdzie się 47 mieszkań. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 1500 m².

projekt budynku
Rzut elewacji nowego budynku komunalnego, który ma powstać w Wapienicy · fot. mat. przetargowe


Wybrany w drodze przetargu wykonawca będzie zobowiązany do zakończenia prac w terminie 12 miesięcy. W tegorocznym budżecie miasto zabezpieczyło kwotę 6 mln złotych na rozwój budownictwa komunalnego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.