bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2015
  • 12 lutego 2015
  • wyświetleń: 1467

Radni udostępnili namiary na siebie

Fundacja Pozytywnych Zmian postanowiła zbadać, w jaki sposób mieszkańcy mogą skontaktować się z radnymi miasta Bielsko-Biała. W dniu badania (21 stycznia) niespełna 1/3 radnych nie udostępniła żadnych danych kontaktowych.

rada miejska
Rada Miejska w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Fundacja sprawdziła na stronie internetowej Urzędu Miasta, ilu radnych udostępniło informacje kontaktowe. W dniu badania z 25 radnych 8 radnych nie udostępniło żadnych danych kontaktowych, 15 podało swój numer telefonu, a 16 adres mailowy.

- Jedną z podstawowych funkcji radnego jest utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami. Jak to zrobić, kiedy kontakt do radnego jest utrudniony? Oczywiście, w Urzędzie Miejskim jest skrzynka, do której możemy wrzucić kartkę z pytaniem, ale wymaga to wysiłku, a w przypadku osób np. niepełnosprawnych jest często niemożliwe. Naszym zdaniem ścieżka kontaktu z radnym powinna być jak najprostsza, dlatego postanowiłyśmy przeprowadzić badanie - mówi Wiola Hutniczak z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Wszyscy radni zostali powiadomieni o działaniach, a tych, którzy nie udostępnili danych kontaktowych, Fundacja Pozytywnych Zmian poprosiła o ich uzupełnienie (w formie pisemnej poprzez Biuro Rady Miejskiej). Tydzień po interwencji liczba radnych, z którymi kontakt był utrudniony zmniejszyła się. Już tylko 2 radnych nie udostępniło żadnego kontaktu, odszukać można było 21 numerów telefonów oraz 22 adresy mailowe.

Fundacja Pozytywnych Zmian postanowiła rozwinąć działanie i co miesiąc zadawać każdemu z radnych pytanie dotyczące ważnej dla społeczności miasta Bielsko-Biała sprawy. W działanie chce włączyć mieszkańców Fundacja prosi o przesyłanie propozycji pytań do radnych na adres e-mail: wiola@pozytywnezmiany.org lub telefonicznie: 789-065-151.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.