bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lutego 2015
  • wyświetleń: 3942

Gmina dumna z dotowania sportu

Tradycyjnie na progu roku bielskie środowisko sportowe spotkało się w Ratuszu. Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult miał w miniony piątek okazję pogratulować tym, którzy najbardziej rozsławili imię miasta oraz wręczyć im pamiątkowe "Harnasie".

Gala Harnasie 2014 - 07.02.2014 · fot. UM Bielsko-Biała


Miano najlepszej bielskiej drużyny w 2014 roku przypadło zespołowi TS Podbeskidzie, którego zsumowany dorobek z rundy wiosennej i jesiennej w 2014 roku daje mu czwarte miejsce wśród ekip T-Mobile Ekstraklasy. Bielszczanie mogą także pochwalić się awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Te osiągnięcia bielscy piłkarze zanotowali za kadencji Leszka Ojrzyńskiego i to jemu właśnie kapituła przyznała tytuł trenera roku 2014.

Największe sukcesy sportowe zapisał natomiast na swoje konto najbardziej utytułowany polski szybownik. Sportowiec roku 2014 Sebastian Kawa, który do swoich podniebnych wyczynów wpisał przelot nad Himalajami, w minionym sezonie wywalczył dwa tytuły wicemistrza globu oraz dorzucił do swojego dorobku dziesiąty już od 2003 roku złoty medal mistrzostw świata.

- Wszystkie te sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia gminy, która jawi się jako najbardziej szczodry sponsor. Świadczy o tym fakt, że wydatki związane z kulturą fizyczną wyniosły ponad 59 mln złotych, czyli o 2,5 mln więcej niż rok wcześniej i ponad 10 mln więcej niż w roku 2012. Mało jest w Polsce miast, które mogą pochwalić się tak wysokim wskaźnikiem w tym zakresie - informują urzędnicy na stronie bielskiego magistratu.

Miano Dobrodzieja Roku 2014 otrzymał Murapol S.A., wspierający piłkarzy TS Podbeskidzie.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.