bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2015
  • 8 lutego 2015
  • wyświetleń: 2443

Radny apeluje o montaż progów

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Karol Markowski złożył wniosek o montaż progów zwalniających na ulicy Krausa na osiedlu Rosta.

ulica krausa
Ulica Krausa na osiedlu Rosta · fot. bielsko.info


W swoim wniosku radny zaznaczył, że po oddaniu do użytku ronda Kryształowa/Niepodległości większość kierowców samochodów skraca sobie drogę do centrum miasta przez ulicę Krausa, nie zważając przy tym na ograniczenie prędkości obowiązujące w strefie zamieszkania.

- Panie Prezydencie przy ul. Krausa znajduje się kościół parafialny, oddział 1-3 Szkoły Podstawowej nr 29 oraz Przedszkola nr 5. Nauczycielki za każdym razem drżą przed wyjściem z dziećmi z obiektu, ponieważ w tym rejonie nie ma porządnego oznakowania pionowego mówiącego o ograniczeniu prędkości. Nie ma również przejścia dla pieszych - oznajmił radny klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wiadomo czy Jacek Krywult przychyli się do wniosku radnego Karola Markowskiego. - Z jednej strony progi są dobre, bo samochody zwalniają, z drugiej niekoniecznie, gdyż pojazdy się niszczą. Musimy zrobić analizę tego tematu - stwierdził prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.