bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2015
  • wyświetleń: 1639

Małżeństwo z Kóz zatrute czadem

Małżeństwo z Kóz trafiło do szpitala w Sosnowcu na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych wyjaśniają policjanci z komisariatu w Kobiernicach.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. 81-letni mężczyzna i jego 79-letnia żona zostali przewiezieni do szpitala. Z ustaleń wynika, że dom ogrzewany był przy pomocy pieca gazowego. Policjanci z Kobiernic oraz biegły ustalają szczegółowe okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Policja apeluje o sprawdzenie urządzeń grzewczych oraz drożności kanałów wentylacyjnych w mieszkaniach. Do zaczadzeń najczęściej przyczyniają się nieszczelne instalacje grzewcze, ale także celowe zakrywanie kratek wentylacyjnych oraz uszczelnianie okien, co prowadzi do niedrożności przewodów wentylacyjnych.

- Dlatego prosimy o odpowiednie zadbanie o stan techniczny wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań, a także o sprawdzenie przewodów wentylacyjnych co z całą pewnością przełoży się na bezpieczeństwo domowników. Aby zapobiec niebezpieczeństwu fachowcy powinni przeprowadzić kontrolę grzejników i pieców oraz instalacji grzewczych - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.