bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2707

Budżet na 2015 rok zatwierdzony

Rada Miejska zatwierdziła budżet Bielska-Białej na 2015 rok. Na inwestycje miejskie przewidziano prawie 99 mln złotych. Niespełna połowa tej kwoty przewidziana jest na dokończenie budowy stadionu miejskiego.

Uchwalony budżet miasta na 2015 rok przewiduje, że dochody wyniosą 751 mln zł, wydatki natomiast 762 mln złotych. Ponad dziesięciomilionowy deficyt zostanie pokryty kredytem. Podobnie jak w ubiegłym roku miasto planuje zapożyczyć się na kwotę 48 mln złotych.

stadion
Niemalże połowę środków przewidzianych na inwestycje w 2015 roku pochłonie budowa stadionu miejskiego · fot. Gabriel Górecki, fotogorg.pl


Najwięcej środków na inwestycje - niemalże połowę z 99 mln złotych - pochłonie budowa stadionu miejskiego. Na dokończenie budowy obiektu zabezpieczono środki w kwocie 42 mln 324 tys złotych. 12 mln złotych radni przeznaczyli na remont budynków komunalnych. Inwestycje w szkołach będą kosztować 11 mln złotych.

Nie zabraknie również zadań drogowych. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na przebudowę ulicy Sobieskiego oraz rozbudowę ulicy Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej - około 3 mln złotych. W ramach przyszłorocznego budżetu zostanie także rozbudowane Bielskie Centrum Kultury - koszt inwestycji ok. 1,5 mln złotych.

Za przyjęciem budżetu było 13 radnych, 10 opozycyjnych rajców z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.