bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2467

Wigilijna wieczerza dla ubogich

Około 280 osób wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, zorganizowanej 24 grudnia przez bielskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w byłej fabrycznej stołówce "Apeny" w Bielsku-Białej.

Przy wspólnym stole zasiedli bezdomni, osoby samotne i ubogie, a także duchowni z Kościoła katolickiego i ewangelicko-augsburskiego. Do udziału w wieczerzy zaproszono między innymi stałych podopiecznych Towarzystwa, na co dzień korzystających z kuchni prowadzonej przez Towarzystwo oraz mieszkańców miejskiej noclegowni.

wigilia
Ekumeniczna wigilia dla ubogich, samotnych i bezdomnych - 24.12.2014 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Jak poinformowała przygotowująca od samego początku wieczerze wigilijne w "Apenie", Antonina Tyrna, w tym roku na stołach pojawiło się 280 krokietów, około 60 litrów barszczu, 60 litrów kompotu z suszek, 60 kilogramów filetów rybnych, podobne ilości sałatek i makowca. Były też słodkie bułki, owoce oraz chałki. Uczestnicy otrzymali tez na koniec specjalne bochenki chleba.

Bielskie Towarzystwo prowadzi także kuchnię, łaźnię i udostępnia magazyn odzieży używanej dla najbardziej potrzebujących. Co roku organizuje spotkania wielkanocne z posiłkiem i wieczerze wigilijne. Z okazji Wielkanocy, Dnia Dziecka, św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia, przygotowuje 6 tys. paczek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. W miesiącach wakacyjnych Towarzystwo organizuje zakup pomocy szkolnych dla ok. 500 dzieci.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.