bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1840

Kompletują drużynę Amp Futbolu

Amp Futbol, czyli piłka nożna osób po amputacjach, to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Obecnie uprawiana jest w ponad 30 krajach. W Bielsku-Białej powstaje drużyna tegoż sportu, do której trwa obecnie nabór.

Amp Futbol to dyscyplina sportu, którą uprawiać mogą wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny - zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn.

Co roku, na całym świecie, odbywają się międzynarodowe turnieje Amp Futbolu. W rozgrywanych w Argentynie w 2010 roku Mistrzostwach Świata wzięło udział 18 reprezentacji, a mecz finałowy gospodarzy z Uzbekistanem obserwowało 10 000 kibiców. Na ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w 2014 roku w Meksyku, reprezentacja Polski była rewelacją turnieju i zajęła wysokie 4. miejsce.

amp futbol
Reprezentant Polski w Amp Futbolu


- W Polsce powstają pierwsze regionalne drużyny: Góra koło Płocka, Kraków, Szczecin. Kolej na Bielsko-Białą - mówi Daniel Kawka, pomysłodawca utworzenia drużyny w naszym mieście.

Kontakt w sprawie zapisów: Daniel Kawka, tel. 606 300 315, [url=daniel.kawka@gmail.com]daniel.kawka@gmail.com[/url]. Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/983822088299455/

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.