bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2064

Zatrzymani złodzieje opon

Trzyosobową szajkę złodziei opon samochodowych zlikwidowali policjanci komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z kolegami z komendy w Jaworznie. Sprawcy w wieku od 19-39 lat skradli z jednej z bielskich hurtowni blisko 60 opon o wartości prawie 100 tys. zł.

Kradzież, opony
fot. Policja


Specjalistyczne opony przeznaczone do traktorów i koparek ginęły z hurtowni w bielskiej dzielnicy Wapienica. Kiedy właściciel zorientował się, że jest systematycznie okradany, powiadomił policjantów. Wyliczył, że tylko w lipcu z terenu ogrodzonej hurtowni zginęło prawie 60 opon o wartości blisko 100 tys. zł.

Śledczy z komisariatu III pracujący nad sprawą szybko wpadli na trop rabusiów. Ustalili, że związek z kradzieżą mają trzej mieszkańcy Jaworzna. W efekcie skutecznej współpracy z policjantami z tamtejszej jednostki, w środę zatrzymano całą trójkę. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że pod hurtownię podjeżdżali nocą dostawczymi samochodami. Przerzucali opony przez ogrodzenie i transportowali je na Śląsk.

W trakcie wizji lokalnej z udziałem zatrzymanych w Jaworznie, odzyskano znaczną część zrabowanego mienia. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia paserów, którzy skupowali kradzione opony. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co mogą trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.