bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2372

Prezenty dla Domów Dziecka

17 grudnia Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adam Caputa wraz z rzecznikiem prasowym kpt. Patrycją Pokrzywa po raz kolejny odwiedzili Rodzinne Domy Dziecka na terenie powiatu bielskiego i przekazali strażackie upominki oraz domowe gaśnice.

Od kilkunastu lat fundacja ORLEN-DAR SERCA stara się o poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań. W tym roku ORLEN w ramach akcji społecznej "Nie dla dymu" pod patronatem Komendy Głównej PSP obdarował placówki rodzinne w Polsce gaśnicami. Na terenie powiatu bielskiego zakupione gaśnice trafiły do Rodzinnych Domów Dziecka w Kalnej oraz Janowicach. Przy tej okazji dzieciom rozdano strażackie upominki i słodycze.

straż pożarna
Strażacka wizyta w rodzinnym domu dziecka · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W czasie spotkania komendant poinformował mieszkańców o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu oraz o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tlenek węgla. To świąteczne spotkanie było nie tylko okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, ale również możliwością bliższego poznania wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja "Nie dla dymu" wpisuje się także w działania Straży Pożarnych w ramach realizowanego programu „Zgaś ryzyko”, którego celem jest ograniczenie liczby pożarów. Tylko w tym roku bielscy strażacy wyjeżdżali do pożarów w obiektach mieszkalnych 200 razy, blisko 60 z nich to pożary sadz w kominie.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.