bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1759

Kolejny przypadek zatrucia czadem

Mimo wysokich temperatur jak na tę porę roku, bielscy strażacy od początku października wyjeżdżali już 30-krotnie do pomiaru tlenku węgla. W zdarzeniach tych ucierpiało 28 osób, w tym dziewięcioro dzieci.

Minionej nocy pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla 36-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Niwna. Strażacy zalecili współwłaścicielowi mieszkania przegląd pieca i przewodów kominowych.

To nie jedyne takie zdarzenie tej nocy. O 23:40 mieszkanka bloku przy ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach wezwała straż pożarną, gdyż włączył się jej czujnik tlenku węgla. Strażacy sprawdzili stężenie czadu w mieszkaniu przy pomocy specjalnego przyrządu pomiarowego. Urządzenie wykazało niewielkie stężenie czadu w dwóch sąsiednich mieszkaniach. Mieszkania, w których stwierdzono stężenia dokładnie przewietrzono. Strażacy zalecili przegląd instalacji wentylacyjnej i kominowej w budynku.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.