bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2542

Kontrabanda ujawniona na giełdzie

8000 papierosów różnych marek, 14 kg tytoniu oraz 21 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Bielsku-Białej.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że mężczyzna może handlować nielegalnym towarem. W czasie kontroli prowadzonej na terenie bielskiej giełdy towarowej w Wapienicy odnaleźli 8.000 papierosów różnych marek, 14 kg tytoniu, porcjowanego i spakowanego w woreczki strunowe oraz 21 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

kontrabanda, papierosy, alkohol
Skonfiskowany alkohol i papierosy · fot. KMP Bielsko-Biała


Część kontrabandy ukryta była w specjalnych schowkach w samochodzie należącym do sprawcy. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymany odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.