bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2862

16 mandatów dla pieszych

Ponad 100 skontrolowanych pieszych, w tym 16 ukaranych mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych - to wynik wczorajszej akcji "Pieszy" prowadzonej przez policjantów z bielskiej drogówki wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

W działaniach, które trwały od 7.00 do 12.00 wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia i Monitoringu wyposażone w zestawy nowoczesnych kamer. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Partyzantów i Michałowicza. Umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach zatrzymali się kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscach dogodnych do kontroli pieszych.

monitoring
Ruchome Stanowisko Dowodzenia i Monitoringu · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze w busie obserwowali na monitorach pieszych. Ujawniali i rejestrowali popełniane przez nich wykroczenia. Informacje pozwalające na identyfikację przekazywali swoim kolegom, którzy zatrzymywali sprawców. Najczęściej popełnianymi, a jednocześnie jednymi z najgroźniejszych były wykroczenia polegające na pokonaniu przejścia dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle. Za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł.

Kilku pieszych zdecydowało się na przejście w miejscu niedozwolonym, za co zostali ukarani mandatami w wysokości 50 zł. Skontrolowano też rowerzystów, którzy zostali ukarani za jazdę wzdłuż przejść dla pieszych i zagrażającą pieszym, brawurową jazdę po chodnikach. Tylko w nielicznych przypadkach sprawcy wypierali się możliwości złamania prawa. Dopiero zaprezentowanie im nagrania z ich wyczynami skłaniało do przyjęcia mandatu karnego.

Mundurowi ostrzegają, że akcja niebawem zostanie powtórzona.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.