bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3420

Skonfiskowali 100 tys. papierosów

Prawie 100 tysięcy papierosów oraz 4,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej. Zatrzymano 44-letniego właściciela nielegalnej kontrabandy i jego 51-letniego wspólnika.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że dwaj bielszczanie mogą się trudnić nielegalnym handlem papierosami i tytoniem bez znaków akcyzy. W poniedziałek po południu, po krótkiej obserwacji zatrzymali obu sprawców. Do ich zatrzymania doszło w momencie, gdy przenosili kontrabandę z mieszkania do samochodu na parkingu.

papierosy
Skonfiskowana kontrabanda · fot. KMP Bielsko-Biała


W czasie przeszukania śledczy odnaleźli blisko 100 tysięcy papierosów i 4,5 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu papierosami mężczyźni uczynili sobie stałe źródło dochodu. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze pochodzące ze sprzedaży nielegalnych towarów.

Zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co mogą trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą im też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.