bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3024

PiS: wybory z nieprawidłowościami

Na konferencji prasowej bielskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości poseł Stanisław Szwed wymienił nieprawidłowości, które podczas wyborów samorządowych zostały dostrzeżone na Podbeskidziu.

Bielski PiS odnotował kilka nieprawidłowości wyborczych. Największym uchybieniem był brak karty z listą Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku. Taka sytuacja została odnotowana w lokalu wyborczym na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. - Po naszej interwencji karty zostały uzupełnione - tłumaczy poseł Stanisław Szwed.

konferencja Prawa i Sprawiedliwości, PiS
Konferencja Prawa i Sprawiedliwości · fot. bielsko.info


Pełnomocnik okręgu Bielsko-Biała dodaje również, że mężowie zaufania zgłaszali uwagi co do sposobu liczenia głosów. - Niestety w wielu komisjach liczenie głosów odbywa się w podgrupach. Czasem nawet jednoosobowo. Chcemy doprowadzić do tego, żeby głosy były liczone wspólnie przez całą komisję - dodaje parlamentarzysta.

W związku w wyborczymi nieprawidłowościami Prawo i Sprawiedliwość organizuje 13 grudnia w Warszawie pochód obywatelski. - Zapraszamy wszystkich do udziału w marszu. Nasze biura poselskie są w stanie pomóc w organizacji wyjazdu - zakończył Stanisław Szwed.

Od 14 grudnia członkowie Prawa i Sprawiedliwości będą zbierać podpisy pod projektem obywatelskim "Uczciwe wybory". PiS domaga się m.in. przeźroczystych urn i monitoringu lokalów wyborczych. Kilka dni temu Sejm odrzucił projekt Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmian w kodeksie wyborczym.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.